Ekibimiz


Çağrı Alkaya

Stanton Chase International Başkan Yardımcısı
Stanton Chase Türkiye Yönetici Ortağı       

Yönetici araştırma sektöründe 12. yılını dolduran Çağrı Alkaya kariyerine Coopers & Lybrand’ın finansal hizmetler ve denetim bölümünde başlamıştır. Daha sonra PricewaterhouseCoopers adını alan şirkette finansal denetimin yanı sıra, finansal danışmanlık, süreç yönetimi ve işe alım projelerinde de yer almış, bu alana duyduğu ilgi sonucu yönetici araştırma sektörüne geçmeye karar vermiştir. Bu amaçla uluslararası bir yönetici araştırma şirketine finans fonksiyonu ve sektöründen sorumlu danışman olarak katılan Alkaya, bu şirkette üç yıl çeşitli yerel ve bölgesel roller alarak kariyerine devam etmiştir. Çağrı Alkaya bu görevi takiben 2002 yılında kurulan Oxygen Consultancy’nin kurucu ortakları arasında yer almış ve bir yıl Belçika’da, dört yıl Türkiye’de olmak üzere danışman ve yönetici olarak çalışmıştır. 2007 yılında Stanton Chase International Türkiye Ofisi yönetici ortağı görevini üstlenen Çağrı Alkaya, Oxygen Consultancy’deki yönetim kurulu üyeliği görevinin yanı sıra SC International’da Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Çağrı Alkaya Stanton Chase bünyesinde Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri’nde CEO, CFO, CSO ve yönetim kurulu üyesi pozisyonları araştırma projelerine liderlik etmektedir. Türkiye ve Orta Asya’nın yanı sıra Orta Doğu bölgesinde de deneyime sahip olan Çağrı Alkaya, Stanton Chase bünyesinde yönetici arama ve değerlendirme dışında yönetici koçluğu alanında da projeler yürütmektedir. Alkaya iki yıl süresince Stanton Chase Internatonal Orta ve Doğu Avrupa Finansal Hizmetler endüstri liderliği görevini yürütmüş olup 2012 senesinde CEO Ofisine bağlı İş Mükemmeliyeti Komitesi üyeliği yapmıştır. Profesyonel alan dışında çeşitli iş ve sosyal organizasyonlarda üye ve yönetici olarak yer almaktadır. “Co-Active Koçluk Eğitim Programını” tamamlayan Çağrı Alkaya yönetici araştırma ile birlikte üst düzey yönetici koçluğu da yapmaktadır. Çağrı Alkaya Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur ve iyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir.


Şükran Tümay – Kıdemli Ortak       

Şükran Tümay, 18 yılı üst düzey yönetici araştırma ve insan kaynakları danışmanlığı alanında Coopers & Lybrand, Antal International ve 2002’de ortağı olarak kurduğu Oxygen Consultancy’de olmak üzere 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Şükran bundan önce, merkezi Londra’da bulunan ve tam anlamıyla global bir yönetici araştırma şirketi olan Antal International’ın Türkiye ofisinde ülke yöneticisi ve yönetici ortak görevlerini yürütmüştür. Şükran’ın yönetici araştırmadaki uzmanlık alanları ilaç ve sağlık, tüketici ürünleri ve hizmetleri ve lojistik hizmetlerden oluşmaktadır. Fonksiyon açısından, pazarlama, satış operasyonları ve genel müdürlük rollerine odaklanmıştır. Yönetici araştırma ve seçme kariyeri boyunca aralarında Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya’nın bulunduğu çeşitli bölgelerdeki iş geliştirme çalışmalarında uluslararası işe alım ve yerleştirme projelerini yöneterek önemli roller üstlenmiştir. Yönetici araştırma kariyerinden önce Şükran, Gate Gourmet’de USAŞ’ın özelleştirilmesini izleyen süreçte organizasyon, eğitim ve kalite alanlarında yönetim danışmanı olarak çalışmıştır. Şükran halen Stanton Chase International’daki kıdemli yönetici ortak pozisyonunun yanı sıra Oxygen Consultancy’de yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir. Şükran Melbourne St. Catherine’s koleji mezunu olup, İstanbul Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okumuş ve “Co-Active Koç Eğitim Programını”tamamlamıştır. Şükran Tümay ayni zamanda London Image Institute sertifikalı bir imaj danışmanı olup, kişisel ve kurumsal imajın davranışsal ve iletişimsel boyutları üzerinde uzmanlaşmıştır Türkçe ve İngilizceyi anadili seviyesinde konuşmaktadır.


Anı Yeşim Sönmezer – Direktör

Anı Yeşim Sönmezer çalışma hayatına A.S.K.İ. SCADA Proje Mühendisi ve Aselsan Proje Yöneticisi olarak başlamıştır. İlerleyen yıllarda satış alanında devam ederek Asea Brown Boweri Yüksek & Orta Gerilim Bölge Satış Yöneticisi görevi almıştır. Ayrıca Bersay İletişim Danışmanlığı bünyesinde “Competitive Intelligence” Danışmanı olarak Bireysel Emeklilik Satış Deneyim Ölçümlenmesi ve HiTech Tüketici Ürünleri Dağıtım Kanalı Rekabet Stratejilerinin analiz edilmesi üzerine çalışmıştır. Anı Yeşim, Msearch Yönetim Danışmanlığı’nda endüstri sektöründen sorumlu üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme danışmanı olarak görev almıştır. 2010-11 yılları arasında Goldman Sachs tarafından tüm dünyada, işini kurmuş ancak yeterli eğitim imkanlarından yoksun kalmış 10.000 kadın girişimciye eğitim verilerek destek olunması amacıyla başlatılmış “10.00 Kadın Girişimci” projesi kapsamında Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi bünyesinde üç sömestr “İşe Alım” eğitimi vermiştir. 15 seneyi aşan profesyonel hayatında Yüksek Teknoloji Projeleri, Alt Yapı Yatırım Proje Planlaması, B2B Satış Yönetimi, Rekabet Analizi ve Endüstri firmaları Yönetici Araştırma & Değerlendirme alanlarında uzmanlaşmıştır.

Anı Yeşim Stanton Chase bünyesinde Endüstri, Enerji ve Lojistik gruplarının lideri olarak görev almaktadır.

Anı Yeşim Sönmezer Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik&Elektronik Mühendisliği mezunu olup A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Mühendisler için İşletme Programı ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Akıcı İngilizce bilgisine sahiptir.


Merve Yücealpan – Kıdemli Danışman       

Merve Yücealpan, kariyerine çeşitli sektörlerden aday, maaş karşılaştırması araştırması ve veri tabanı yönetimi tecrübelerini kazandığı Profil International’da yarı zamanlı insan kaynakları yardımcısı olarak başlamıştır. Daha sonra 2006 yılında üst ve orta düzey yönetici araştırma ve değerlendirme sorumlusu olarak Heidrick & Struggles Türkiye’ye katılmıştır. Burada orta ve üst düzey yönetici araştırması projelerinde aday araştırması, adayların ilk değerlendirmelerinin yapılması ve yetkinliğe dayalı mülakat raporlarının oluşturulması görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılından beri Stanton Chase International’da yerel ve çok uluslu firmalar için çeşitli fonksiyonlarda araştırma ve seçme görevini üstlenmiştir.

Merve, St. Benoit Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu olup öğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki MBA derecesiyle ilerletmektedir. Akıcı İngilizce ve Fransızca bilgisine sahiptir.

 

Dilek Gürel – Kıdemli Danışman

Dilek Gürel, kariyerine Unisys firmasının Viyana ofisinde Finans Departmanında başlamış ve daha sonra Macquarie Capital Advisors’ın New York ve Londra ofislerinde çalışmıştır. Macquarie’de Telekom, Medya, Eğlence ve Teknoloji sektör grubunda çalışmış ve Macquarie’nin yönettiği fonların varlık alım / satım süreçlerinde finansal danışmanlık hizmeti vermiştir.

Londra’da ayrıca Macquarie’nin Altyapı Geliştirme grubunda da çalışmış, ve Türkiye başta olmak üzere gelişmekte olan farklı ülkelerdeki altyapı projelerinin yatırım süreçlerinde bulunmuştur. Türkiye’ye dönüşünün ardından kariyerine 4 sene daha M&A Danışmanlığı, Sabit Getirili ürünler ve Özel Yatırım Fonu da dahil olmak üzere yatırım bankacılığı alanında devam etmiştir. Farklı sektörler üzerinde toplam 12 yıl iş tecrübesine sahiptir ve 2015 yılında Stanton Chase International bünyesine katılmıştır.

Dilek Gürel Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, University of Wisconsin-Madison School of Business’da MBA derecesini tamamlamıştır. Akıcı İngilizce ve Almanca ile orta seviyede Fransızca bilgisine sahiptir.