CFO

Günümüz dünyasında CFO rolü üzerinde en çok tartışma olan ve içeriği en hızlı değişen üst düzey rollerden biri durumunda. Geçmişte finansal bir bekçi(koruyucu) olarak tasarlanan CFO pozisyonu içeriği bakımından bugün kabına sığmamakta. Günümüzde CFO’lar Yönetim Kurulu ve CEO’nun en yakın stratejik ortağı ve danışmanı konumunda.

Makroekonomik belirsiliğin ve finansal dalgalanmanın  arttığı bugünlerde CFO’nun risk yönetimi becerileri ile birlikte stratejik yetkinlikleri daha da önem kazanıyor. Bunun yanında CFO ların operasyonel mükemmeliyet konusundaki roller de tartışmasız önemde. Operasyon, Satın Alma, İdari İşler, CFO’ların sık sık görev tanımlarına eklenen başlıklar.

Bu ortamda şirketlerin doğru CFO ile çalışmaları hayati önem taşıyor. Keza CFO pozisyonunda çalışan danışmanların da CFO’nun teknik özellikleri ile birlikte şirketlerin iş modelleri ve stratejilerini anlayabilme ve değerlendirme yetkinlikleri. Bu nedenle CFO projeleri Stanton Chase bünyesinde bu konuda uzmanlaşmış ve uzun yıllar boyunca bu alanda çalışmış, finans konusunda iş deneyimine sahip danışmalar tarafından yürütülmektedir.